Aktualności
ZADYMIENIE W PIWNICY W BUDYNKU MIESZKALNYM (2018-02-03)
W sobotni wieczór (3.02) o godzinie 20:48 zostaliśmy zadysponowani przez dyspozytora Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie do zadymienia piwnicy w budynku mieszkalnym na ul. Krośnieńskiej w Odrzykoniu.
Na miejsce udał się samochód średni GBARt w pełnej obsadzie (6 ratowników). Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało że dym wydobywa się z pomieszczeń piwnicznych. Strażacy przy użyciu aparatów ochrony dróg oddechowych weszli do budynku z linią gaśniczą. Pożar został szybko zlokalizowany i ugaszony. Zapaliły się materiały łatwopalne składowane obok pieca centralnego ogrzewania. Strażacy oddymili budynek przy użyciu wentylatora. W działaniach które trwały ok 1 godz brały udział: GBARt MAN – OSP Odrzykoń, GCBA Scania, GCBA Renault Kerax – JRG Krosno.
PRZEKAŻ 1% PODATKU NA OSP ODRZYKOŃ (2018-01-16)
Ochotnicza Straż Pożarna w Odrzykoniu jak co roku kieruje prośbę do wszystkich identyfikujących się z OSP o wspólne zaangażowanie w kampanię „1% podatku na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Odrzykoniu”. Apel kierujemy przede wszystkim do strażaków ochotników, działaczy oraz członków współdziałających i sympatyków naszej jednostki. Początek nowego roku 2018 to czas rozliczania podatków za 2017 rok. Jak co roku jest to okazja dla nas wszystkich do wsparcia jednostki OSP Odrzykoń poprzez odpis 1% podatku dochodowego w rocznych zeznaniach podatkowych.
Środki uzyskane z 1% wspomogą naszą jednostkę finansowo co się wiąże z zakupem nowego sprzętu i rozwojem jednostki.
By to uczynić, w zeznaniu podatkowym za 2016 rok, oprócz deklarowanej kwoty należy wpisać
nazwę OPP: ZWIĄZEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. Numer KRS: 0000116212.
Jako informację uzupełniającą należy koniecznie podać: OSP ODRZYKOŃ, UL. WŁ. JAGIEŁŁY 1,38-406 ODRZYKOŃ, WOJ. PODKARPACKIE.

Z góry bardzo dziękujemy!!!!
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE (2017-12-23)
Zdrowych, Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze
samych szczęśliwych dni
w nadchodzącym 2018 roku
oraz szampańskiej zabawy do białego rana

życzą
druhny i druhowie
OSP Odrzykoń
POŻAR KOTŁOWNI W BUDYNKU MIESZKLANYM (2017-11-28)
W poniedziałek 27 listopada br. nasza jednostka została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie do miejscowości Przybówka gdzie doszło do wybuchu pieca centralnego ogrzewania w b budynku mieszkalnym. Na miejsce zdarzenia udał średni samochód MAN w obsadzie 5 ratowników.

Galeria
Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce okazało się, że doszło do pożaru w piwnicy budynku mieszkalnego i wybuchu butli gazowej. Zadaniem strażaków przybyłych na miejsce zgłoszenia było: zabezpieczenie miejsca działań, odcięcie dopływu prądu, ugaszenie pożaru oraz wyniesienie na zewnątrz spalonych rzeczy i przelanie ich wodą. W tym zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. W działaniach brały udział:
- GCBARt Scania - JRG Krosno
- GCBA Renault - JRG Krosno
- GBARt MAN - OSP Odrzykoń,
- GCBA Scania - OSP Bratkówka
- GLM - OSP Przybówka
- Policja
SZKOLENIE PIERWSZEJ POMOCY MŁODZIEŻOWEJ DRUŻYNY POŻARNICZEJ (2017-11-20)
18 listopada 2017 roku w Gminnym Centrum Informacji odbyło się szkolenie członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Instruktorem szkolenia był ratownik medyczny Daniel Bielak.

Galeria
W czasie spotkania teoretyczno-praktycznego członkowie MDP zapoznali się z czynnościami udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia zdrowia i życia człowieka. Zajęcia teoretyczne obejmowały takie tematy jak: łańcuch działań ratowniczych, ocena funkcji życiowych, przyczyny utraty przytomności, postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym, urazy, postępowanie w napadzie drgawek , oparzenia, postępowanie przy zatkaniu dróg oddechowych u dorosłych oraz postępowanie przy zatrzymaniu oddechu i krążenia, zasady użycia Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED). Podczas zajęć praktycznych druhowie ćwiczyli pozycję bezpieczną, resuscytacje krążeniowo-oddechową z użyciem AED.
MIEJSCOWE ZAGROŻENIE (2017-11-17)
W czwartek 16 listopada br. o godzinie 6:56 dyspozytor SKKM PSP Krosno zadysponował naszą jednostkę na skrzyżowanie ulic Krośnieńskiej i Kamienickiego w Odrzykoniu, gdzie doszło do potrącenia rowerzysty. Na miejsce zdarzenia udał się zastęp GBARt MAN w obsadzie 5 ratowników.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia działania prowadził zastęp JRG Krosno oraz ZRM Krosno. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz kierowanie ruchem. Kierujący rowerem został zabrany do szpitala na profilaktyczne badania. Miejsce zdarzenia zostało przekazane patrolowi policji, który pozostał na miejscu wyjaśniając jego okoliczności.
Na miejsce zadysponowano:
- GBARt MAN – OSP Odrzykoń
- GBAPr MAN - JRG Krosno
- Zespół Ratownictwa Medycznego (S1)
- Policja
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI (2017-11-14)
W 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości oddano hołd tym, którzy walczyli o wolność naszego narodu.
Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej miejscowości rozpoczęły się od przemarszu Orkiestry Dętej oraz kompanii honorowej wraz z pocztami sztandarowymi: OSP Odrzykoń oraz Zespołu Szkół w Odrzykoniu do kościoła parafialnego na mszę świętą by uczcić 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tuż po mszy zostały złożone wiązanki kwiatów pod pomnikami upamiętniającymi poległych odrzykoniaków w I-wszej i II-giej wojnie.

Galeria
MIEJSCOWE ZAGROŻENIE (2017-10-30)
W niedziele 29 października br . strażacy naszej jednostki dwa razy wyjeżdżali do usuwania skutków silnego wiatru, który przechodził przez nasz region.
Pierwsze zgłoszenie wpłynęło o godzinie 12:52 od dyspozytora SKKM PSP Krosno o powalonym drzewie na ul. Kamienieckiego obok „Domu Ludowego” Na miejsce udał się średni samochód ratowniczo-gaśniczy w pełnej obsadzie. Po dojeździe na miejsce stwierdzono że na jezdnie powalone jest drzewo blokując przejazd. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, usunięcia drzewa przy pomocy piły spalinowej oraz posprzątaniu jezdni. Działania trwały ok 30 min.

Galeria
Kolejne zgłoszenie wpłynęło o godzinie 18:25 o powalonym drzewie na ul. Skrzyneckiego 12. Po dojeździe samochodu GBARt MAN i rozpoznaniu okazało się że powalone drzewo spiera się na liniach telefonicznych. Działania strażaków polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu powalonego drzewa przy pomocy pilarki spalinowej oraz siły fizycznej strażaków. Akcja trwała ok. 20 min.
IX POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE (2017-09-30)
W niedzielę 24 września br. na stadionie sportowym w Odrzykoniu odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu powiatu krośnieńskiego. W zmaganiach sportowych wzięło udział 34 drużyny: 17 drużyn MDP, 6 drużyn grupa „C” i 11 drużyn grupa „C” wyłonione w eliminacjach gminnych. W śród zaproszonych gości znaleźli się: burmistrzowie, radni wojewódzcy, powiatowi oraz gminni, prezesi oddziałów gminnych OSP, przedstawiciele KM PSP w Krośnie na czele z st. bryg. Mariuszem Bieńczakiem i bryg. Zbigniewem Nowakiem

Galeria
Zawody rozpoczęły się od wprowadzenia drużyn na płytę stadionu oraz w. Meldunek o rozpoczęciu zawodów w Odrzykoniu, przyjął Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Zawiązku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krośnie – Jan Kilar. Meldunek składał komendant zawodów dh. Roman Prugar, po czym na maszt została wciągnięta flaga Związku OSP. Komisję sędziowską stanowili oficerowie Komendy Miejskiej PSP w Krośnie. Sędzią głównym był bryg. Mariusz Kozak.
Zawody rozegrane zostały w konkurencjach:
- bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami MDP,
- sztafeta pożarnicza 7 x 50m z przeszkodami,
- ćwiczenie bojowe
- ćwiczenie musztry
Naszą gminę reprezentowały trzy drużyny: w grupie „A” – OSP Odrzykoń (7 miejsce),
w grupie „C” – OSP Ustrobna (5 miejsce) oraz MDP - OSP Pietrusza Wola (10 miejsce).
Komisja sędziowska przyznała wyróżnienie za najlepiej wykonana musztrę dla: OSP Odrzykoń.
Zwycięskie drużyny będą reprezentowały powiat krośnieński podczas zawodów na szczeblu wojewódzkim, które rozegrane zostaną w przyszłym roku. Pierwsze trzy drużyny w swoich kategoriach otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody.
XXIV GMINNE ZAWODY SPORTOWO- POŻARNICZE (2017-09-22)
17 września br. na stadionie sportowym „Zamczysko Odrzykoń” odbyły się XXIV Gminne Zawody Pożarnicze jednostek OSP z terenu Gminy Wojaszówka. Organizatorami zawodów był: Oddział Gminny ZOSP w Wojaszówce oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Odrzykoniu.

Galeria
Komisję sędziowską stanowili funkcjonariusze Komendy Miejskiej PSP w Krośnie i druhowie OSP z gminy Chorkówka. Sędzią głównym zawodów był bryg. Mariusz Kozak. W zawodach uczestniczyło 15 drużyn: 9 drużyn w grupie „A” seniorów, 3 drużyny „C” kobiet oraz 3 drużyny MDP. Niestety pogoda pokrzyżowała nieco szyki organizatorom, ze względu na bezpieczeństwo zawodników sędzia główny odwołał bieg sztafetowy dla wszystkich drużyn. Strażacy z gminy Wojaszówka walczyli nie tylko o puchary, dyplomy i miano najlepszej jednostki w gminie ale także o udział w powiatowych zawodach. Po raz pierwszy podczas Gminnych Zawodów została przeprowadzona nowa konkurencja:
ćwiczenie musztry, które było oceniane przez oficera PSP.
Na zakończenie zawodów wszystkie startujące drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsze jednostki dodatkowo puchary. Naszą jednostkę reprezentowały drużyny: seniorów (I miejsce) oraz MDP (II miejsce). Zawody komentował druh Witold Kołek, a oprawę muzyczną stanowiła, jak zawsze orkiestra dęta OSP w Odrzykoniu.
« < 1 [2] 3 4 5 > » (27)
ODRZYKOŃ
MEDIA
JEDNOSTKA

Nasz adres:
Odrzykoń ul. Władysława Jagiełły 1
38-406 Odrzykoń
NIP: 684-22-06-509
Regon: 37049633
Nr. konta bankowego:
PBS w Sanoku o/ Krosno Filia w Bratkówce
67864210832002830000260001


Admin
START| HISTORIA| ZARZĄD| SPRZĘT| AKCJE| INNE WYDARZENIA| ZAWODY| GALERIA| LINKI
WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE ..:: OSP ODRZYKOŃ ::..
Facebook