Aktualności
ZAPROSZENIE (2017-09-10)
Wójt Gminy Wojaszówka, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Wojaszówce, Ochotnicza Straż Pożarna w Odrzykoniu serdecznie zapraszają na XXIV Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze, które odbędą się 17 września 2017, godz 14.00 na stadionie sportowym w Odrzykoniu.
POŻAR GARAŻU (2017-07-30)
W sobotnie popołudnie 29 lipca br. o godzinie 16:37 zostaliśmy zadysponowanie przez dyspozytora Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP Krosno do pożaru budynku mieszkalnego w naszej miejscowości na ul. Podzamcze. Na miejsce zdarzenia udał sie samochód GBARt MAN w obsadzie 6 ratowników.
Po dojeździe na miejsce okazało się że pożarem objęte jest pomieszczenie garażowe z którego ogień przedostawał się na pobliski budynek mieszkalny. Strażacy przy użyciu aparatów ochrony dróg oddechowych przystąpili do gaszenia wewnątrz budynku. Po dojeździe kolejnych zastępów pożar został bardzo szybko opanowany. Z wnętrza budynku została wyniesiona butla z gazem oraz spalone elementy. Zniszczeniu uległo wnętrze garażu i znajdujące się w nim wyposażenie. W działaniach które trwały ok 2 godz brało udział 5 zastępów: GCBA Scania, GCBA Renault Kerax – JRG Krosno GBARt MAN – OSP Odrzykoń, GCBA MAN – OSP Korczyna oraz GBA Star – OSP Sporne.
XVII RYMANOWSKIE SPOTKANIE ORKIESTR DĘTYCH (2017-07-05)
W niedziele (2.07) w Parku nad Czarnym Potokiem w Rymanowie – Zdroju, odbył się przegląd orkiestr dętych. Celem imprezy, która od 17 już lat gości w kalendarzu imprez Powiatu Krośnieńskiego i gminy Rymanów, jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań muzycznych, doskonalenie poziomu artystycznego orkiestr, wymiana doświadczeń i nawiązywanie trwałych kontaktów pomiędzy zespołami. W tym roku zaproszenie do udziału przyjęły cztery orkiestry:
- Gminna Orkiestra Dęta z Krościenka Wyżnego
- Rymanowska Orkiestra Dęta.
- Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe
- Orkiestra Dęta OSP z Odrzykonia
Orkiestry podczas swoich występów zapewniły publiczności wspaniałą ucztę muzyczną. Można było usłyszeć utwory marszowe, wiązanki popularnych przebojów rozrywkowych oraz filmowych. Publiczność obficie nagradzała brawami występujących muzyków. Spotkania Orkiestr podsumowali gospodarze urzędujący członek Zarządu Powiatu Aleksander Mercik i zastępca burmistrza gminy Rymanów Jan Materniak, którzy podziękowali orkiestrom za udział i zaangażowanie. Zapraszając wszystkich zarówno gości jak i uczestników przeglądu do spotkania w przyszłym roku.
Organizatorem spotkania byli: Starostwo Powiatowe w Krośnie, Gmina Rymanów i Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie.
ĆWICZENIA PRZECIWPOWODZIOWE (2017-06-28)
W poniedziałek 26 czerwca strażacy naszej jednostki wzięli udział w Ćwiczeniach Przeciwpowodziowych w Sieniawie, które zostały zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. W ćwiczeniach wzięło udział 13 zastępów straży pożarnych - z Krosna, powiatu krośnieńskiego i powiatu brzozowskiego. Scenariusz ćwiczeń był podzielony na trzy epizody: ewakuacja przy pomocy jednostek pływających osób odciętych przez wodę z terenow powodziowych, podwyższanie korony wałów przeciwpowodziowych z użyciem rękawów przeciwpowodziowych wypełnianych wodą i usuwanie wody z zalanych terenów z użyciem pompy wysokiej wydajności.
POKAZY RATOWNICTWA DROGOWEGO NA PIKNIKU RODZINNYM (2017-06-16)
W niedziele 11 czerwca 2017 strażacy naszej jednostki wzięli udział w pikniku rodzinnym pod hasłem „Mamo, Tato – zatrzymaj się” przy Zespole Szkół w Odrzykoniu. Jednym z elementów pikniku były pokazy ratownictwa drogowego, zorganizowanego przez strażaków naszej OSP. Podczas pokazów można było zobaczyć: cięcie karoserii samochody przy użyciu sprzętu hydraulicznego, ewakuację osoby poszkodowanej z pojazdu oraz udzielanie pierwszej pomocy. Po zakończonych pokazach dzieci zapoznały się ze sprzętem strażackim.
Podziękowania kierujemy do firmy LO-STARK Auto Złom Miejsce Piastowe (www.lostark.pl) za udostępnienie wraku samochodu na pokazy.

Galeria
ĆWICZENIA JEDNOSTEK OSP Z TERENU GMINY WOJASZÓWKA (2017-06-15)
10 czerwca br zastęp GBARt MAN w obsadzie 6 ratowników brał udział w ćwiczeniach jednostek OSP z terenu Gminy Wojaszówka. Punktem koncentracji sił i środków był parking przed Domem Kultury oraz OSP w Pietruszej Woli. Oficerowie KM PSP w Krośnie przeprowadzili kontrolę sprzętu gdzie nasza jednostka uzyskała ocenę bardzo dobrą.

Galeria
Założeniem ćwiczeń był rozległy pożar lasu w górzystym terenie. Zadanie nie było łatwe, strażacy przy użyciu siły fizycznej musieli rozwinąć linię gaśniczą na odległość ponad 600 metrów. Aby opanować cały pożar potrzeba było użyć pił do drewna, aby dostać się w głąb lasu. Po zakończonych działaniach strażacy otrzymali cenne uwagi od obserwatorów (oficerowie KM PSP Krosno) .
Jednostki biorące u dział w ćwiczeniach:
- OSP Odrzykoń – GBARt MAN
- OSP Bratkówka- GCBA Scania
- OSP Bajdy – GLBAw Renault Master
- OSP Łączki Jagiellońskie – GBA Mercedes
- OSP Łęki Strzyżowskie - GBA Mercedes
- OSP Pietrusza Wola – GLBAw Ford
- OSP Przybówka - GLM GAZ Gazela
- OSP Rzepnik – GBA Star
- OSP Ustronna – GLM GAZ Gazela
- OSP Wojaszówka – GBA Star
- OSP Wojkówka – GLM Żuk
NOWY SYSTEM SELEKTYWNEGO ALARMOWANIA (2017-05-31)
W miesiącu maju w naszej remizie został zamontowany nowy system selektywnego alarmowania DSP-50 firmy DIGITEX, który jest połączony z terminalem DTG-53.
Dotychczasowy system sprawiał trudności w komunikowaniu się z stanowiskiem kierowania PSP w Krośnie. Nowo zamontowane urządzenie jest w pełni zintegrowane z stanowiskiem kierowania, co umożliwia szybkie alarmowanie.
Zakup i montaż tego, tak bardzo potrzebnego urządzenia, był możliwy dzięki Wójta Gminy Wojaszówka Sławomira Stefańskiego za co bardzo dziękujemy.
VII OGÓLNOPOLSKI ZLOT CHÓRÓW I ORKIESTR (2017-05-25)
20 maja 2017 w Licheniu Starym orkiestra dęta OSP w Odrzykoniu brała udział w VII OGÓLNOPOLSKIM ZLOCIE CHÓRÓW I ORKIESTR „Świętemu Janowi Pawłowi II w hołdzie” Kilka tysięcy muzyków przybyło do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, aby oddać hołd św. Janowi Pawłowi II poprzez uczestnictwo.

Galeria
Punktem spotkania był wielki koncert wszystkich chórów i orkiestr na schodach prowadzących do licheńskiej bazyliki.
Organizatorami zlotu byli:
- Polski Związek Chórów i Orkiestr
- Zarząd Główny Ochotniczych Straży Pożarnych RP
- Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej
O godzinie 12 w Bazylice została odprawiona Msza Święta z udziałem przybyłych na zlot orkiestr i chórów. Liturgii przewodniczył ks. Wiktor Gumienny MIC, kustosz licheńskiego Sanktuarium. O godzinie 17 na schodach Bazyliki rozpoczął się koncert orkiestr i chórów pod batutą płk Mariana Chmielewskiego.
AKCJA CHARYTATYWNA (2017-05-22)
Po raz trzeci strażacy z naszej jednostki wzięli udział w akcji charytatywnej „Nocnej Jazdy Ratowników dla Oliwki”. W sobotę 20 maja na parkingu ORLEN Południe w Jedliczu setki osób spotkały się by pomóc małej Oliwce i jej rodzicom w trudnej codzienności zmagania się z mukowiscydozą.

Galeria
Podczas imprezy można było zobaczyć: sprzęt pożarniczy, próby świetlno-dzwiękowe, pokazy grupy wysokościowej JRG Krosno oraz GOPR Bieszczady, pokaz siły swoich działek wodno-pianowych przeprowadzili strażacy z OSP Lubatowa, OSP Kopytowa, Zakładowej Straży Pożarnej ORLEN Południe, OSP Brzyska i OSP Skołyszyn z powiatu jasielskiego. Po zbiórce i atrakcjach przy ul. Rejtana w Jedliczu kolumna samochodów przejechała drogami Jedlicza, Zręcina, Żeglec, Chorkówki, Krosna i Dobieszyna, by zakończyć jazdę znów na parkingu w Jedliczu. Inicjatorami akcji były OSP Dobieszyn, Krosno112.pl i Gmina Jedlicze. Zapadła decyzja, że zbiórkę publiczną poprowadzi Stowarzyszenie Troska o Twoją Przyszłość z Potoka. Podczas akcji zebrano ponad 44 tysiące złotych.
WYPADEK DROGOWY (2017-05-07)
W sobotnie popołudnie 6 maja 2017 o godzinie 17:24 dyspozytor SKKM PSP Krosno zadysponował naszą jednostkę na ul. Bierska w Odrzykoniu, gdzie doszło do wypadku drogowego i jest poszkodowana jedna osoba. Na miejsce zgłoszenia udał się samochód GBARt MAN w pełnej obsadzie.

Galeria
Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się że kierujący skuterem zjechał z drogi i wylądował w rowie. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy. Na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń. Został zabrany do szpitala na obserwację. Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana. Na miejsce zadysponowano:
- GBARt MAN – OSP Odrzykoń
- GBAPr MAN - JRG Krosno
- GBARt Scania - JRG Krosno
- Zespół Ratownictwa Medycznego (S1)
- Policja
« < 1 2 [3] 4 5 6 > » (27)
ODRZYKOŃ
MEDIA
JEDNOSTKA

Nasz adres:
Odrzykoń ul. Władysława Jagiełły 1
38-406 Odrzykoń
NIP: 684-22-06-509
Regon: 37049633
Nr. konta bankowego:
PBS w Sanoku o/ Krosno Filia w Bratkówce
67864210832002830000260001


Admin
START| HISTORIA| ZARZĄD| SPRZĘT| AKCJE| INNE WYDARZENIA| ZAWODY| GALERIA| LINKI
WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE ..:: OSP ODRZYKOŃ ::..
Facebook