Aktualności
POŻAR SADZY (2018-02-08)
8 lutego br. o godzinie 16:49 nasza jednostka została powiadomiona przez SKKM PSP Krosno o pożarze przewodu kominowego na ul. Kazimierza Wielkiego w naszej miejscowości. Na miejsce zdarzenia udał się zastęp GBARt MAN w obsadzie 6 ratowników.
Działania straży pożarnej po dojeździe na miejsce polegały na wygaszeniu paleniska, przytłumieniu ognia przy użyciu gaśnicy proszkowej oraz wyczyszczeniu komina. W działaniach które trwały ok 1 godz. brały udział dwa zastępy:
- GCBARt Scania - JRG Krosno,
- GBARt MAN - OSP Odrzykoń
ZAPROSZENIE (2018-02-05)
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Odrzykoniu zaprasza wszystkich członków jednostki OSP i MDP na zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się w dniu 17.02.2018 r. (sobota) o godz. 16:00 na Sali Domu Kultury.

PROSIMY O NIEZAWODNE I PUNKTUALNE PRZYBYCIE W UMUNDUROWANIU WYJŚCIOWYM.
ZADYMIENIE W PIWNICY W BUDYNKU MIESZKALNYM (2018-02-03)
W sobotni wieczór (3.02) o godzinie 20:48 zostaliśmy zadysponowani przez dyspozytora Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie do zadymienia piwnicy w budynku mieszkalnym na ul. Krośnieńskiej w Odrzykoniu.
Na miejsce udał się samochód średni GBARt w pełnej obsadzie (6 ratowników). Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało że dym wydobywa się z pomieszczeń piwnicznych. Strażacy przy użyciu aparatów ochrony dróg oddechowych weszli do budynku z linią gaśniczą. Pożar został szybko zlokalizowany i ugaszony. Zapaliły się materiały łatwopalne składowane obok pieca centralnego ogrzewania. Strażacy oddymili budynek przy użyciu wentylatora. W działaniach które trwały ok 1 godz brały udział: GBARt MAN – OSP Odrzykoń, GCBA Scania, GCBA Renault Kerax – JRG Krosno.
PRZEKAŻ 1% PODATKU NA OSP ODRZYKOŃ (2018-01-16)
Ochotnicza Straż Pożarna w Odrzykoniu jak co roku kieruje prośbę do wszystkich identyfikujących się z OSP o wspólne zaangażowanie w kampanię „1% podatku na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Odrzykoniu”. Apel kierujemy przede wszystkim do strażaków ochotników, działaczy oraz członków współdziałających i sympatyków naszej jednostki. Początek nowego roku 2018 to czas rozliczania podatków za 2017 rok. Jak co roku jest to okazja dla nas wszystkich do wsparcia jednostki OSP Odrzykoń poprzez odpis 1% podatku dochodowego w rocznych zeznaniach podatkowych.
Środki uzyskane z 1% wspomogą naszą jednostkę finansowo co się wiąże z zakupem nowego sprzętu i rozwojem jednostki.
By to uczynić, w zeznaniu podatkowym za 2016 rok, oprócz deklarowanej kwoty należy wpisać
nazwę OPP: ZWIĄZEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. Numer KRS: 0000116212.
Jako informację uzupełniającą należy koniecznie podać: OSP ODRZYKOŃ, UL. WŁ. JAGIEŁŁY 1,38-406 ODRZYKOŃ, WOJ. PODKARPACKIE.

Z góry bardzo dziękujemy!!!!
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE (2017-12-23)
Zdrowych, Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze
samych szczęśliwych dni
w nadchodzącym 2018 roku
oraz szampańskiej zabawy do białego rana

życzą
druhny i druhowie
OSP Odrzykoń
POŻAR KOTŁOWNI W BUDYNKU MIESZKLANYM (2017-11-28)
W poniedziałek 27 listopada br. nasza jednostka została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie do miejscowości Przybówka gdzie doszło do wybuchu pieca centralnego ogrzewania w b budynku mieszkalnym. Na miejsce zdarzenia udał średni samochód MAN w obsadzie 5 ratowników.

Galeria
Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce okazało się, że doszło do pożaru w piwnicy budynku mieszkalnego i wybuchu butli gazowej. Zadaniem strażaków przybyłych na miejsce zgłoszenia było: zabezpieczenie miejsca działań, odcięcie dopływu prądu, ugaszenie pożaru oraz wyniesienie na zewnątrz spalonych rzeczy i przelanie ich wodą. W tym zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. W działaniach brały udział:
- GCBARt Scania - JRG Krosno
- GCBA Renault - JRG Krosno
- GBARt MAN - OSP Odrzykoń,
- GCBA Scania - OSP Bratkówka
- GLM - OSP Przybówka
- Policja
SZKOLENIE PIERWSZEJ POMOCY MŁODZIEŻOWEJ DRUŻYNY POŻARNICZEJ (2017-11-20)
18 listopada 2017 roku w Gminnym Centrum Informacji odbyło się szkolenie członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Instruktorem szkolenia był ratownik medyczny Daniel Bielak.

Galeria
W czasie spotkania teoretyczno-praktycznego członkowie MDP zapoznali się z czynnościami udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia zdrowia i życia człowieka. Zajęcia teoretyczne obejmowały takie tematy jak: łańcuch działań ratowniczych, ocena funkcji życiowych, przyczyny utraty przytomności, postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym, urazy, postępowanie w napadzie drgawek , oparzenia, postępowanie przy zatkaniu dróg oddechowych u dorosłych oraz postępowanie przy zatrzymaniu oddechu i krążenia, zasady użycia Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED). Podczas zajęć praktycznych druhowie ćwiczyli pozycję bezpieczną, resuscytacje krążeniowo-oddechową z użyciem AED.
MIEJSCOWE ZAGROŻENIE (2017-11-17)
W czwartek 16 listopada br. o godzinie 6:56 dyspozytor SKKM PSP Krosno zadysponował naszą jednostkę na skrzyżowanie ulic Krośnieńskiej i Kamienickiego w Odrzykoniu, gdzie doszło do potrącenia rowerzysty. Na miejsce zdarzenia udał się zastęp GBARt MAN w obsadzie 5 ratowników.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia działania prowadził zastęp JRG Krosno oraz ZRM Krosno. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz kierowanie ruchem. Kierujący rowerem został zabrany do szpitala na profilaktyczne badania. Miejsce zdarzenia zostało przekazane patrolowi policji, który pozostał na miejscu wyjaśniając jego okoliczności.
Na miejsce zadysponowano:
- GBARt MAN – OSP Odrzykoń
- GBAPr MAN - JRG Krosno
- Zespół Ratownictwa Medycznego (S1)
- Policja
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI (2017-11-14)
W 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości oddano hołd tym, którzy walczyli o wolność naszego narodu.
Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej miejscowości rozpoczęły się od przemarszu Orkiestry Dętej oraz kompanii honorowej wraz z pocztami sztandarowymi: OSP Odrzykoń oraz Zespołu Szkół w Odrzykoniu do kościoła parafialnego na mszę świętą by uczcić 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tuż po mszy zostały złożone wiązanki kwiatów pod pomnikami upamiętniającymi poległych odrzykoniaków w I-wszej i II-giej wojnie.

Galeria
MIEJSCOWE ZAGROŻENIE (2017-10-30)
W niedziele 29 października br . strażacy naszej jednostki dwa razy wyjeżdżali do usuwania skutków silnego wiatru, który przechodził przez nasz region.
Pierwsze zgłoszenie wpłynęło o godzinie 12:52 od dyspozytora SKKM PSP Krosno o powalonym drzewie na ul. Kamienieckiego obok „Domu Ludowego” Na miejsce udał się średni samochód ratowniczo-gaśniczy w pełnej obsadzie. Po dojeździe na miejsce stwierdzono że na jezdnie powalone jest drzewo blokując przejazd. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, usunięcia drzewa przy pomocy piły spalinowej oraz posprzątaniu jezdni. Działania trwały ok 30 min.

Galeria
Kolejne zgłoszenie wpłynęło o godzinie 18:25 o powalonym drzewie na ul. Skrzyneckiego 12. Po dojeździe samochodu GBARt MAN i rozpoznaniu okazało się że powalone drzewo spiera się na liniach telefonicznych. Działania strażaków polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu powalonego drzewa przy pomocy pilarki spalinowej oraz siły fizycznej strażaków. Akcja trwała ok. 20 min.
« < 1 2 [3] 4 5 6 > » (28)
ODRZYKOŃ
MEDIA
JEDNOSTKA

Nasz adres:
Odrzykoń ul. Władysława Jagiełły 1
38-406 Odrzykoń
NIP: 684-22-06-509
Regon: 37049633
Nr. konta bankowego:
PBS w Sanoku o/ Krosno Filia w Bratkówce
67864210832002830000260001


Admin
START| HISTORIA| ZARZĄD| SPRZĘT| AKCJE| INNE WYDARZENIA| ZAWODY| GALERIA| LINKI
WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE ..:: OSP ODRZYKOŃ ::..
Facebook