Aktualności
AKCJA CHARYTATYWNA (2017-05-22)
Po raz trzeci strażacy z naszej jednostki wzięli udział w akcji charytatywnej „Nocnej Jazdy Ratowników dla Oliwki”. W sobotę 20 maja na parkingu ORLEN Południe w Jedliczu setki osób spotkały się by pomóc małej Oliwce i jej rodzicom w trudnej codzienności zmagania się z mukowiscydozą.

Galeria
Podczas imprezy można było zobaczyć: sprzęt pożarniczy, próby świetlno-dzwiękowe, pokazy grupy wysokościowej JRG Krosno oraz GOPR Bieszczady, pokaz siły swoich działek wodno-pianowych przeprowadzili strażacy z OSP Lubatowa, OSP Kopytowa, Zakładowej Straży Pożarnej ORLEN Południe, OSP Brzyska i OSP Skołyszyn z powiatu jasielskiego. Po zbiórce i atrakcjach przy ul. Rejtana w Jedliczu kolumna samochodów przejechała drogami Jedlicza, Zręcina, Żeglec, Chorkówki, Krosna i Dobieszyna, by zakończyć jazdę znów na parkingu w Jedliczu. Inicjatorami akcji były OSP Dobieszyn, Krosno112.pl i Gmina Jedlicze. Zapadła decyzja, że zbiórkę publiczną poprowadzi Stowarzyszenie Troska o Twoją Przyszłość z Potoka. Podczas akcji zebrano ponad 44 tysiące złotych.
WYPADEK DROGOWY (2017-05-07)
W sobotnie popołudnie 6 maja 2017 o godzinie 17:24 dyspozytor SKKM PSP Krosno zadysponował naszą jednostkę na ul. Bierska w Odrzykoniu, gdzie doszło do wypadku drogowego i jest poszkodowana jedna osoba. Na miejsce zgłoszenia udał się samochód GBARt MAN w pełnej obsadzie.

Galeria
Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się że kierujący skuterem zjechał z drogi i wylądował w rowie. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy. Na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń. Został zabrany do szpitala na obserwację. Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana. Na miejsce zadysponowano:
- GBARt MAN – OSP Odrzykoń
- GBAPr MAN - JRG Krosno
- GBARt Scania - JRG Krosno
- Zespół Ratownictwa Medycznego (S1)
- Policja
GMINNE OBCHODY DNIA STRAŻAKA (2017-05-02)
W ostatnią sobotę kwietnia strażacy z Gminy Wojaszówka obchodzili swoje święto. Tegorocznym gospodarzem gminnych obchodów „Dnia Strażaka” była OSP w Łękach Strzyżowskich. Obchody rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w intencji strażaków i ich rodzin. Po modlitwie kompania złożona z pocztów sztandarowych z terenu Gminy Wojaszówka, w asyście orkiestry dętej oraz zaproszonych gości przemaszerowała na plac przed Dom Strażaka gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Galeria
Otwarcia uroczystości oraz powitania zaproszonych gości dokonał prezes ZOG ZOSP RP dh Sławomir Stefański. Kolejnym punktem gminnych obchodów dnia strażaka było wręczenie medali „Za Zasługi dla Pożarnictwa” oraz „Strażak Wzorowy”. Zostały wręczone również Odznaki „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi „ strażakom: Bartłomiej Urbanek (oddał ponad 12 litrów krwi), Karol Jucha (oddał ponad 6 litrów krwi), Piotr Trznadel (oddał ponad 6 litrów krwi) oraz Daniel Zawisza (oddał ponad 6 litrów krwi). Podczas Gminnych Obchodów Dnia Strażaka odbyło się oficjalne przekazanie Samochodu Mercedes LP 913 GBA 1,5/16. Samochód ten służył do tej pory w OSP Bratkówka. Dzięki ofiarności bratkowskich strażaków został on przekazany do OSP Łęki Strzyżowskie.
Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście, po czym oficjalna część uroczystości została zakończona. Przy dźwiękach marsza „Warszawianka” nastąpiło wyprowadzenie pocztów sztandarowych, a następnie wszyscy uczestnicy udali się do Sali widowiskowej, gdzie odbyła się biesiada strażacka.
ŚWIĘTA WIELKANOCNE (2017-04-18)
Strażacka warta przy Grobie Pańskim to już wieloletnia tradycja, w której biorą udział druhowie od najmłodszych lat. Nasi druhowie w Wielki Piątek, po wystawieniu Najświętszego Sakramentu nad Grobem Pańskim rozpoczęli warte przy grobie, którą pełnili aż do wczesnych godzin porannych Niedzieli Wielkanocnej. W niedziele Wielkanocną strażacy wraz orkiestrą wzięli udział w procesji i mszy rezurekcyjnej.

Galeria
ŻYCZENIA WIELKANOCNE (2017-04-15)
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy
przekazujemy życzenia
dzieląc się wielkanocną radością,
by Zmartwychwstały Pan
pozwolił w bliskości
jedności i rodzinnym spokoju,
przeżyć ten szczególny czas
kiedy Życie zwycięża nad śmiercią,
dodając siłę i nadzieję
do codziennej walki z przeciwnościami
oraz inspiracje i pomyślność
w realizowaniu wszystkich planów
w życiu zawodowym i osobistym.

Z najlepszymi życzeniami

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej
w Odrzykoniu
AKCJA CHARYTATYWNA DLA MAĆKA HUCZWY (2017-04-10)
W sobotni wieczór 8 kwietnia 2017 roku, na parkingu na ul. Okrzei odbyła się akcja charytatywna "NAKRĘTKOWA AKCJA NA REHABILITACJĘ MAĆKA". Organizatorem tej akcji było Stowarzyszenie Nocna Jazda bez Celu Krosno. Podczas tej imprezy zostały zbierane plastikowe nakrętki jak również pieniądze na rehabilitację oraz leczenie małego Maćka Huczwy z Odrzykonia.
Jedną z atrakcji spotkania fanów nocnej jazdy bez celu były pokazy strażackie w wykonaniu jednostek OSP z Odrzykonia, Pustyn, Rogów, Rymanowa.

Galeria
POKAZ SPRZĘTU w ZSP Nr 4 (2017-03-27)
24 marca 2017 roku strażacy z naszej jednostki wzięli udział w pokazach służb ratunkowych podczas X Jubileuszowego Konkursu Pierwszej Pomocy dla uczniów szkół gimnazjalnych, którego organizatorem był ZSP nr 4 w Krośnie (Naftówka). Celem tego Konkursu, poza rywalizacją w zakresie ratownictwa przedmedycznego jest także zapoznanie młodzieży szkolnej ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.

Galeria
Przy okazji konkursu odbyła się prezentacja sprzętu i wyposażenia służb ratunkowych. Na szkolnym parkingu zaprezentowali się strażacy zawodowi z JRG Krosno a także ochotnicy z Odrzykonia i Kobylan. Nie zabrakło policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie i karetki będącej na wyposażeniu Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie.
KAMPANIA "STOP POŻAROM TRAW" (2017-03-16)
Kampania „STOP pożarom traw” ma przede wszystkim edukować i uświadamiać, że wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale również prawnie zabronione. O skuteczności profilaktyki świadczą statystki – w 2015 r. doszło do ponad 82 tys. pożarów traw, natomiast w ubiegłym roku było ich już o ponad połowę mniej, bo 36 tys. – powiedział Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA podczas briefingu prasowego inaugurującego kampanię.
Wypalanie traw to problem, z którym strażacy zmagają się co roku. Choć rośnie świadomość społeczna w tej kwestii, to jednak nadal są ludzie, którzy myślą, że wypalanie traw użyźnia ziemię. – Co roku strażacy mają do czynienia z tysiącami tego typu zdarzeń. W całym 2016 r. odnotowano ponad 126 tys. pożarów, wśród nich było 36 tys. pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. To prawie 30 proc. wszystkich pożarów w Polsce. Najważniejsza jest świadomość, wszystko zależy od nas – podkreślił wiceminister Jarosław Zieliński.
Data rozpoczęcia tegorocznej kampanii przeciwko wypalaniu traw nie jest przypadkowa. Początek wiosny to czas, w którym gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw. W tym roku doszło już do ponad 8 tys. pożarów łąk i nieużytków rolnych. Jak poinformował nadbrygadier Leszek Suski, komendant główny PSP, w ubiegłym roku najwięcej pożarów traw odnotowano właśnie w marcu i w kwietniu – aż 18,5 tys. Stanowiło to ponad 50 proc. wszystkich pożarów traw w ubiegłym roku. – Dlatego właśnie teraz chcemy dotrzeć z naszą kampanią do jak największej liczby osób. Strażacy będą organizowali akcje edukacyjne w szkołach. Będziemy współpracowali z samorządowcami i duchownymi – zapowiedział komendant główny Państwowej Straży Pożarnej. pożary traw są niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi. Zagrażają lasom, domom i zabudowaniom gospodarczym, bezpowrotnie niszczą faunę i florę. W ubiegłym roku w wyniku pożarów traw zginęło 6 osób, a 81 zostało rannych. Łącznie spłonęło ponad 12 tys. ha łąk i nieużytków rolnych. – Prędkość rozprzestrzeniania się pożaru może wynosić ponad 20 km/h. Szybki bieg to prawie 19 km/h. Tak więc człowiek nie ma szans uciec przed ogniem – przestrzegał Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA. W rozprzestrzenianiu ognia pomaga także wiatr. W przypadku dużej prędkości wiatru i nagłej zmiany kierunku, pożary bardzo często wymykają się spod kontroli i przenoszą na pobliskie lasy oraz zabudowania.

Źródło: www.podkarpacie.straz.pl
POŻAR BUDYNKU MIESZKALNEGO w ŁĘKACH STRZYŻOWSKICH (2017-02-14)
W nocy 12.02.2017 roku o godzinie 0:25 zostaliśmy zadysponowani przez dyspozytora SKKM PSP Krosno do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Łęki Strzyżowskie. Na miejsce zdarzenie udał się samochód GBARt MAN w obsadzie 5 ratowników. Po dotarciu pierwszych zastępów (JRG Krosno) dym wydobywał się z piwnicy budynku.

Galeria
Dwie roty strażaków przy użyciu aparatów ochrony dróg oddechowych weszli do wewnątrz budynku. Podając dwa prądy wody na palące się kartony i plastiki. Strażacy szybko odnaleźli źródło pożaru i tym samym zminimalizowali straty. Po przybyciu kolejnych jednostek na miejsce zdarzenia, przystąpiono do wynoszenia spalonych i tlących się rzeczy na zewnątrz i ich dogaszeniu. Przy użyciu wentylatora oddymiono budynek. W działaniach które trwały około dwóch godzin brały udział: GCBARt Scania, GCBA Renault - JRG Krosno, GBARt MAN - OSP Odrzykoń, GBA Mercedes - OSP Łęki Strzyżowskie oraz GBM Star - OSP Wojaszówka
ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE (2017-02-06)
W sobotę 4 lutego 2017 roku w Sali Domu Kultury w Odrzykoniu odbyło  się Walne Zebranie sprawozdawcze naszej jednostki za rok 2016. Tradycyjnie już zebranie było okazją dla podsumowania działalności OSP. Zebranie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru OSP i odegrania hymnu strażackiego „Rycerze Floriana” przez orkiestrę dętą. Powitania zaproszonych gości, a także wszystkich strażaków dokonał Prezes jednostki dh Tomasz Urbanek. Wśród  przybyłych gości znaleźli się : Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie dh Jan Urbanek, Przedstawiciel Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie mł. bryg. Krzysztof Marszałek, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Wojaszówce zarazem Wójt Gminy dh Sławomir Stefański, Wiceprezesi Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Wojaszówce dh Stanisław Sroka i dh Jan Krygowski, Komendant Gminny dh Bogdan Maraj, oraz Radni Rady Gminy z naszej miejscowości.

Galeria
o przywitaniu zaproszonych gości wybrano przewodniczącego zebrania którym został dh Paweł Gaj. Następnie wybrano protokolanta, trzy osobową komisję uchwał i wniosków. Sprawozdanie z działalności jednostki za rok 2016 złożył Prezes dh Tomasz Urbanek. W roku ubiegłym nasza jednostka wyjeżdżała 37 razy do działań ratowniczo-gaśniczych. Pożary – 15, miejscowe zagrożenia –10, alarmy fałszywe 1, zabezpieczenie wyścigów kolarski i samochodowych – 6, pokazy sprzętu ćwiczenia – 3, akcje charytatywne -2. Z środków Krajowego Systemu Ratowniczo-gaśniczego i Urzędu Gminy zakupiono sprzęt:
piła ratownicza STHIL MS 461-R – 1szt
butla stalowa 6l firmy Auer – 1szt
hełm strażacki Calisia Vulcan – 4 szt
rękawice strażackie FHR 001 – 16 par
kombinezon do usuwania gniazd szerszeni – 2 szt

Sprawozdanie finansowe za rok 2016 złożył skarbnik OSP dh Andrzej Danek, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej przedstawił jej przewodniczący dh Mariusz Blicharczyk po czym nastąpiła dyskusja nad sprawozdaniami. Po zakończeniu dyskusji, Walne Zebranie Sprawozdawcze udzieliło Zarządowi OSP w Odrzykoniu absolutorium za okres sprawozdawczy, zatwierdziło plan działalności oraz plan finansowy na rok 2017.
W trakcie zebrania zaproszeni goście dziękowali druhom strażakom za bardzo dobrą pracę w ochronie przeciwpożarowej, jak i w akcjach bojowych. Po wyprowadzeniu sztandaru jednostki, zebranie zostało zakończone, a zebrani mieli możliwość wysłuchania kilku utworów w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP.
« < 1 2 3 [4] 5 6 7 > » (27)
ODRZYKOŃ
MEDIA
JEDNOSTKA

Nasz adres:
Odrzykoń ul. Władysława Jagiełły 1
38-406 Odrzykoń
NIP: 684-22-06-509
Regon: 37049633
Nr. konta bankowego:
PBS w Sanoku o/ Krosno Filia w Bratkówce
67864210832002830000260001


Admin
START| HISTORIA| ZARZĄD| SPRZĘT| AKCJE| INNE WYDARZENIA| ZAWODY| GALERIA| LINKI
WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE ..:: OSP ODRZYKOŃ ::..
Facebook